piątek, 26 marca 2010

qooq


Często już po wyglądzie przepisów w książce kucharskiej można się domyślić co domownicy najbardziej lubią. Kartki w tych miejscach są poplamione, strony z trudem można odkleić a tekst jest już mało czytelny. We Francji na rynku pojawiła się nowa generacja książek kucharskich qooq.
ooq można określić mianem kuchennego asystenta. Urządzenie to przypomina wyglądem cyfrową ramkę na zdjęcia. W jego wnętrzu ukryte są przepisy kulinarne jak i praktyczne porady i wskazówki. Podpowiada na przykład jak posiekać najbardziej wyszukane składniki i jak dobrać wino do poszczególnych dań. Zaspokoi potrzeby zarówno doświadczonych szefów kuchni jak i tych, którzy stawiają w niej dopiero pierwsze kroki.

Za eleganckiego kuchennego asystenta trzeba zapłacić 349 euro(1 483 PLN). Wraz z urządzeniem otrzymuje się dostęp do 500 interaktywnych przepisów oraz 10 filmówinstruktażowych.

Pomysłodawcy urządzenia oferują klientom również możliwość wykupienia abonamentu. Za dodatkowe 12,5 euro (53 PLN) miesięcznie użytkownicy mogą dodawać do bazy własne przepisy jak również uzyskują dostęp do kolejnych 2 tysięcy przepisów i 500 filmów. Zasoby urządzenia są co miesiąc wzbogacane o 50 nowych pozycji.

Według klientów qooq dobrze sprawdza się w kuchni. Jego powłoka jest odporna na zachlapania, a dzięki unikatowej konstrukcji nie ześlizguje się z blatu. Asystent posiada też dodatkowy stojak, który umożliwia ustawienie go w pozycji pionowej.

Założyciele firmy wiedzą, że w kuchni liczy się każdy skrawek miejsca dlatego wyposażyli qooq’a w radio i stację pogodową.

Jedyny mankament tego urządzenia to wyłącznie Francuska wersja językowa. Jest to jednocześnie szansa, dla osób które chciałyby stworzyć regionalną wersję asystenta i zająć się dystrybucją Qooq.

Więcej na stronie Qooq.om

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz