niedziela, 28 marca 2010


Produkt braci Forsyth z Australii to innowacyjne podejście do tego zagadnienia. Po długich poszukiwaniach rozsądnego kubka do kawy, nie znaleźli nic co posiadałoby kilka zasadniczych cech idealnego produktu. Dlatego postanowili stworzyć własny.

Głównym zadaniem było ograniczenie i wyeliminowanie jednorazowości, zapewnienie atrakcyjnego wyglądu i kompatybilności z ekspresami do kaw. Marzenie udało się zrealizować w 2009 roku, światło dzienne ujrzał produkt o nazwie KeepCup.

KeepCup to lekki, wielokrotnego użytku kubek wykonany z polipropylenu w pełni podlegający procesowi recyklingu.

Produkt dostępny jest w trzech rozmiarach:

  • dużym,
  • średnim i
  • małym.

Rozmiary te są identyczne z kubkami używanymi przez baristów, wiec mogą zastąpić papierowe kubeczki bez żadnych potrzeb ich modyfikacji. Małe i średnie kubki idealnie pasują do maszyn kawowych.

Kubki, pokrywki i silikonowe taśmy mogą być wymieniane. Wworzą kolorowe kombinacje, dopasowywane do indywidualnego gustu. KeepCups można bez obaw zmywać w zmywarce, czas użytkowania jednego kubka wynosi w przybliżeniu 4 lata.

Ceny wynoszą 12$ za mały kubek, średni 14 $, duży 16 $. Cena może na początku wydawać się duża, ale wystarczy wziąć pod uwagę długotrwałość produktu, jego ekologiczność i innowacyjność, a może zagościć na stałe w naszym życiu.

Firma aktywnie poszukuje dystrybutorów na różne rynki. Niech zasadność tego przedsięwzięcia potwierdzi przykład. W samej Australii mieszkańcy każdego roku zużywają 500 mln jednorazowych kubeczków, co daje 952 kubków wyrzucanych co minutę.

Strona internetowa:

keepcup.com.au

Foto: keepcup.com.au


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz