piątek, 2 kwietnia 2010

Zakodowane informacje

Poniżej zamieściłem artykuł z pomysłem rejestracji rowerów.
Ciekawa z tego pomysłu jest technologia z jakiej korzysta. Chodzi o naklejkę z ramy, która zawiera zakodowane informacje. Dane te mogą być przetworzone przez każdy telefon komórkowy, który ma aparat fotograficzny. Np. po zrobieniu zdjęcia naklejce telefon może łączyć się ze wskazaną witryną internetową. W szczecińskim AIP jest firma, która się zajmuje się tą technologią. Jeśli ktoś będzie miał pomysł na inne wykorzystanie tych naklejek chętnie skontaktuję go z tą firmą.

Killerstartups.com: Samochody posiadają tablice rejestracyjne, telefony komórkowy swój indywidualny numer IMEI, a co mają rowery – NIC. No nie do końca. Przeczytaj i sam zobacz. Rejestracja
rowerów w jakikolwiek sposób nie jest młodym pomysłem. Właściwiej każdy z nas ma możliwość oznaczenia swojego bicykla w jednostce Policji niewidzialnym markerem. Niewielu z tego korzysta, co oczywiście bierze się z wyjątkowo niskiej skuteczności polskiej policji w wykrywaniu jakichkolwiek sprawców przestępstw.

Są też tacy, którzy w ramach swoich drogich rowerów instalują urządzenia do namierzania pozycji. Jest to dość skuteczna metoda, jednak sporo kosztuje. Założyciele witryny MyBikeNumber poszli o krok naprzód i stworzyli uniwersalny międzynarodowy kod oznaczeń rowerów. Tak aby wykrywanie ich właścicieli było znacznie prostsze.

Poprzez stronę www można zarejestrować rower, oraz każdy jego podzespół (nawet przerzutki, licznik etc). Ładuje się zdjęcia roweru, części. Przepsiuje np. numer ramy. Następnie zostanie wygenerowany znak , który zostanie wysłany do właściciela. Nakleja się go w odpowiednich (wskazanych przez witrynę) miejscach i gotowe. Teraz na całym świecie, za pomocą zwykłego telefonu komórkowego, można sprawdzić kto jest właścicielem tego roweru.

Oczywiście dzięki temu nie spadnie liczba kradzieży rowerów, jednak ich wykrywalność może znacznie wzrosnąć.

Warto podkreślić, że system jest całkowicie za darmo. Jest także możliwość rejestracji całych magazynów przez producentów, lub sprzedawców. Dzięki tej opcji nabywa się już zarejestrowany rower.

Adres internetowy :

mybikenumber.com

przejdznaswoje.pl

Zdjęcia: mybikenumber.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz