środa, 27 stycznia 2010

Start w PrzedsiębiorczośćKonferencja była zorganizowana przez Lubelską Fundację Rozwoju. Seminarium inicjowało „Program Start w Przedsiębiorczość II „ w którym można starać się o dotację z działania 6.2 wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Podczas prelekcji uczestnicy zadawali pytania i czynnie brali udział w dyskusjach. Forma niezamierzona, ale przyniosła większe korzyści.

Do projektu może zakwalifikować się 22 osoby, ale pieniędzy na pełną dotację 40.000 zł starczy dla 12 uczestników. Można tą kwotę wykorzystać na środki transportu, środki obrotowe, składniki majątku trwałego, koszty drobnych spraw remontowych i budowlanych. W środki obrotowe może wchodzić zatowarowanie sklepu tylko nie może przekroczyć 40% wartości dotacji.

Ciekawostką jest kto jest w grupie docelowej projektu:

· 17 kobiet,

· 2 osoby w wieku 15-24 lata,

· 12 osób bezrobotnych,

· 2 osoby długotrwale bezrobotne,

· 4 osoby nieaktywne zawodowo,

· 2 osoby uczące się i kształcące,

· 8 osób zatrudnionych

Kto spełnia pokrywające się kryteria może liczyć na większą liczbę punktów.

Wynika z tego, że studenci mają małe szanse na zakwalifikowanie się do programu. Co dla mnie jest niezrozumiałym podejściem. Młode osoby mają duże chęci do działania. Potrafią wykorzystać technologię w służbie swojego biznesu. Nie mają zobowiązań. Nie boją się podejmować ryzyka. Jeśli jednak po studiach pójdą na etat na własny biznes po 8 godzinnym dniu pracy może nie starczyć czasu i siły.

W imieniu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości prelegentem był Jacek Piotrowski. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z usług AIP można zacząć korzystać w okresie przejściowym przygotowując swoją działalność. A po otrzymaniu dotacji wystąpić z Inkubatora.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz