sobota, 17 grudnia 2011

Dywersyfikacja przychodów


Media codziennie mówią o światowym kryzysie. U nas też mamy ogromne zadłużenie Polski przez naszych polityków. Tych, którzy w obawie, że nie zostaną ponownie wybrani pozostawiają stare przywileje, zwiększają zatrudnienie w administracji, nie uszczelniają marnotrawienia publicznych pieniędzy. Przykład z dzisiejszego dnia: http://www.wprost.pl/ar/270370/Jak-MON-utopil-15-miliarda-w-Gawronie/
Nie dziwię się, że idzie w górę akcyza na papierosy i paliwa. Nawiasem pisząc podniesienie akcyzy na diesla, można było odwlec od dwa lata, starając się o przesunięcie w unijnych instytucjach.  Mieliśmy prawo z którego nie skorzystaliśmy. Ano, ktoś musi za te wydatki zapłacić.
 Państwo zacznie ciąć wydatki i nasze rodzime firmy mogą popaść w tarapaty. Z tego powodu może pojawić się w nas  strach przed zwolnieniem z pracy i troska o niepewne jutro.
Moim zdaniem tym bardziej powinno się dywersyfikować źródła swoich przychodów. Nie znam się na inwestowanie w złoto, akcje, waluty i pozostawię to innym. Polecam bloga o tej tematyce: http://appfunds.blogspot.com/
Niedawno byłem na spotkaniu z Janem Fijorem na KUL (napisał książkę – myśleć jak Milionerzy)
Pan Fijor powiedział, że najlepiej obecnie inwestować w ziemie (ciekawe, że sam nakręca na nią popyt). Drugą rzeczą w jaką według niego warto inwestować jest własny biznes.
Własna firma mogąca zapewnić nam dodatkowe przychody, a w trudnych czasach może stać się dla nas kołem ratunkowym w razie utraty pracy. Możemy dzięki niej rozszerzyć swoje wpływy, zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności. Wykorzystacie możliwości odliczania podatków.
Konkurencja jest ogromna w każdej dziedzinie i pracy będzie bardzo dużo.
Jeśli macie pasje – realizujecie je, macie doświadczenie w jakiejś pracy – kopiujcie rozwiązania, nie macie wyjątkowych umiejętności – zacznijcie handlować produktami, które lubicie.  Jeśli nie macie pieniędzy – zacznijcie od zera, odłóżcie wcześniej jakąś gotówkę, pożyczcie od rodziny.

Uważam, że jest to najlepszy sposób dywersyfikacji przychodów.

1 komentarz: